Uygar ocukevi ve ocuk Kulb
Kurumumuza okul öncesi veya çocuk gelişimi mezunu (4 yıllık) öğretmenler alınacaktır.
İletişim için: 0535 953 88 80
Arma Özel Eğitim Merkezi Yeni Dönem Kayıtlarımız Başlamıştır.
Kurumumuz ile ilgili her türlü güncel haber ve etkinliğe sitemizden ulaşabilirsiniz.
 
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 1867
Online Ziyaretçi Sayısı  :  1
   
          CV 'nizi Gönderin :
 

 
 
 FİZYOTERAPİ

BEDENSEL ENGELLİ BİREYLER İÇİN FİZİK TEDAVİNİN ÖNEMİ


Fiziksel problemi olan kişileri yapabilecekleri maksimum seviyeye ulaştırmak ve yaşam kalitelerini arttırmak fizyoterapinin öncelikli amacıdır.

Merkezimizde Bireyin tanısına ve özelliklerine göre değerlendirme yöntemleri kullanılarak kişinin fiziksel performansları belirlenir. Bireylerin zihinsel ve sosyal gelişimleri göz önüne alınarak kişiye özel fizyoterapi programı planlanır. Kişiye özel,  klasik ve yeni fizyoterapi yaklaşımları harmanlanarak kullanılır.   

Günlük yaşamda bağımsızlığa ulaşabilmek için farklı fizyoterapi uygulamalarına (ortezvaadaptif araç-gereç) ihtiyaç duyulabilir. kişiye uygun ortez ve adaptif araçlar(ayakkabı, oturma aracı, ayakta durma aracı, yürümek için araçları vs) ailenin de önerisini belirtebileceği bir ekip(doktor, ortez protez teknikeri, fzt..) tarafından kararlaştırılır.

 Günlük aktiviteler içerisinde hareketlerin tekrar edilmesi çok önem taşımaktadır. Bu yüzden hem çocuklardan hem de ebeveynlerden aktif katılım beklenir.Tedavinin  başarısında ekip içerisinde en buyuk ve önemli görev aileye düşmektedir.

Fizyoterapiye   tanının konulduğu ve doktorun önerdiği  en erken dönemde başlamak önemlidir. Tedavide bireyin fizyoterapiye devamı haricinde aileyi bilgilendirmek, günlük hayatta nelere dikkat etmesi gerektiğini  öğretmek de çocuğun normal gelişimini desteklemek adına önem taşır.

 
 

Web Tasarım
DNZ WEB DİZAYN
6275 Sok. No:80/A Şemikler - KARŞIYAKA / İZMİR
E-Posta : info@armaozelegitim.com     -   Tel : 0232 330 55 27
Karşıyaka Özel Arma Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi
Özel Eğitim Merkezleri Rehberi Üyesidir