Uygar ocukevi ve ocuk Kulb
Kurumumuza okul öncesi veya çocuk gelişimi mezunu (4 yıllık) öğretmenler alınacaktır.
İletişim için: 0535 953 88 80
Arma Özel Eğitim Merkezi Yeni Dönem Kayıtlarımız Başlamıştır.
Kurumumuz ile ilgili her türlü güncel haber ve etkinliğe sitemizden ulaşabilirsiniz.
 
Toplam Ziyaretçi Sayısı : 1865
Online Ziyaretçi Sayısı  :  1
   
          CV 'nizi Gönderin :
 

 
 
 Aile Eğitimi

Aile Eğitimi

Eğitim, yalnızca okulda yürütülen bir süreç değildir. Çocuk, doğduğu andan itibaren bir eğitim ortamı içindedir. Çocukların zamanlarının büyük çoğunluğunu aileleri ile birlikte geçirdikleri düşünüldüğünde, anne babaların çocukları üzerindeki rolünün eğitim etkinliklerini önemli ölçüde etkileyeceği görülmektedir.Kazanılan becerilerin sürekliliğinin sağlanmasında ve bu becerilerin genellenmesinde ailenin büyük rolü vardır. Aile eğitimi, aile için hazırlanan ve çocuğun tüm gelişim alanlarına ilişkin durum ve gelişim hedefleri, amaçlarını açıklayan, bu amaçların uygulanmasında aileye yardımcı olan ve ailenin bir bütün olarak sosyal çevreye uyumunu destekleyen bir programdır. Ailenin eğitime katılımını sağlamak , çocuklara sunulan eğitimi kolay, etkili, kalıcı, genellenebilir ve ekonomik hale getirmektedir. Aile Eğitimindeki Amaçlarımız ; 
• Ailenin bireyin durumu (engeli) hakkında daha fazla bilgi gereksiniminin karşılanması.
• Kurumda verilen eğitimin, sürekliliğinin ve genellenmesinin sağlanarak kalıcılığının gerçekleştirilmesi.
• Aile eğitiminden sonra ailenin aktif katılımı ve katkısı sağlanarak, hedeflenen amaçların gerçekleşme süresinin kısaltılması. 
• Diğer ailelerle tanışmaları, kaynaşmaları , aynı amaç ve sorun için çözüm yolları üzerinde işbirliği yapmalarının sağlanabilmesi.
• Ailenin Toplum kaynakları (Belediyelerin ücretsiz yada indirimli toplu taşıma kartlarının edinebilmek için izlenilmesi gereken prosedürler,vergi İndirimleri, devlet özürlü istihdamları prosedürleri,yasal haklar ,vb.) hakkında Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından bilgilendirilmesi. 
• Çocuğun eğitiminde anne-babanın tutarlılık ,eşgüdüm ve dayanışmacı bir tutum içinde olmasının sağlanılması.
• Çocuğun davranışlarının nasıl kontrol edileceği hakkında bilgi verilmesi
• Çocuğa bazı becerilerin nasıl öğretileceği hakkında bilgi verilmesi.

Özel eğitime gereksinimi olan çocuklara verilecek eğitimin etkili ve başarılı olması, özel eğitim merkezi, ev ve örgün öğretime devam etmekte olan öğrencinin okulu gibi farklı ortamdaki yaklaşım ve davranışların tutarlı olmasıyla yakından ilgilidir.Okulda uygulanan eğitim ilke ve yöntemlerinin ev yaşantısıyla bağdaştırılması, eğitimcinin anne ve babadan: anne babanın da eğitimciden yararlanması şeklinde kurulacak iş birliği,çocuğun eğitiminin yalnız okulda değil, evinde ve diğer sosyal çevrelerinde de süreklilik kazanmasına yardımcı olacaktır.
 
 

Web Tasarım
DNZ WEB DİZAYN
6275 Sok. No:80/A Şemikler - KARŞIYAKA / İZMİR
E-Posta : info@armaozelegitim.com     -   Tel : 0232 330 55 27
Karşıyaka Özel Arma Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi
Özel Eğitim Merkezleri Rehberi Üyesidir